Mimořádný úspěch našich programátorů

25. května 2015

Ve dnech 16. – 21. května 2015 se v marockém městě Marrákéš konalo světové finále 39. ročníku univerzitní programátorské soutěže ACM ICPC. Mezi 128 zúčastněnými týmy nechybělo ani družstvo Univerzity Karlovy tvořené trojicí posluchačů MFF UK ve složení Filip Hlásek, Miroslav Olšák a Štěpán Šimsa.

Už samotný postup do světového finále této prestižní soutěže je velkým úspěchem. Letošního ročníku se v regionálních kolech zúčastnili studenti z 2 534 univerzit ze 101 zemí celého světa – tedy prakticky ze všech světových univerzit, které v oboru computer science něco znamenají.

Naši reprezentanti ovšem dosáhli vynikajícího výsledku i v silné konkurenci těch úplně nejlepších. Vyřešili 10 ze 13 zadaných soutěžních úloh a obsadili 8. místo v celkovém pořadí. Podle pravidel soutěže je 12 nejlepších družstev oceněno medailemi (čtyři zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové), takže naši soutěžící získali stříbrné medaile. Je to nejlepší výsledek českého družstva v soutěži ACM ICPC od roku 1998, kdy studenti MFF UK ve světovém finále zvítězili.

Více informací najdete na oficiálních stránkách soutěže a na zpravodajském webu ICPC News. K dispozici jsou také zadání soutěžních úloh.

Na webu soutěže najdete i přehled výsledkůpodrobnou kompletní výsledkovou listinu.

Pavel Töpfer