Aktuality

Vážení představitelé fakultních škol, chtěli bychom Vás informovat o blížících se týmových fyzikálních soutěžích pro středoškoláky pořádanými studenty MFF UK. První z nich je Fyzikální Náboj, který se po několikaleté pauze vrací do prezenční podoby. Soutěž je určena pro čtyřčlenné až pětičlenné týmy a uskuteční se v pátek 4. listopadu v Praze a Ostravě. Registrace je otevřená do 31. listopadu. Druhou soutěží je Fyziklání Online, které je určeno pro maximálně pětičlenné týmy. Kromě tří kategorií pro středoškoláky má ještě speciální kategorii Open, do které se může přihlásit kdokoliv. Soutěž proběhne ve středu 23. listopadu a registrace je možná až do dne soutěže.


Ve středu 21. září 2022 měli žáci fakultních škol již popáté možnost zúčastnit se programu Fyzika přírody, který připravily čtyři trojské katedry. Stručné informace o akci naleznete zde


Zveme Vás na seminář na téma Škola a strach. Seminář proběhne online v MS Teams ve středu 24.11.2021 od 16:00 do 17:30. Bližší informace spolu s přihláškou najdete zde.


Ve dnech 3. až 5. listopadu 2021 navštívili Matfyz již popáté studenti ostravského Wichterlova gymnázia, které patří mezi fakultní školy MFF UK. Výlet nejen do světa fyziky si v Praze užila třicítka studentů 3. a 4. ročníků v doprovodu tří pedagogů. Více informací včetně několika fotografií naleznete zde.


Ve čtvrtek 23. září 2021 měli žáci fakultních škol již počtvrté možnost zúčastnit se programu Fyzika přírody, který připravily čtyři trojské katedry. Více informací naleznete zde.


Vážené kolegyně, vážení kolegové, Katedra didaktiky matematiky MFF UK pořádá tradiční vzdělávací kurz pro učitele matematiky středních škol – Výuka matematiky s podporou dynamického software. Kurz bude probíhat online prostřednictvím platformy ZOOM, v tomto semestru bude kurz výjimečně bezplatný. Další informace naleznete na webových stránkách akce. Máte-li o kurz zájem, vyplňte, prosím, elektronickou přihlášku na webu akce.


Na počátku března proběhnou tradiční CERN Masterclasses, tedy jednodenní program, v jehož rámci se pracuje s reálnými daty z CERN. Novinkou je hledání částice složené z půvabných (charm) a krásných (beauty) kvarků nebo Masterclass věnovaná medicínské protonové terapii. Přihlašovat se můžete už teď na stránce http://ipnp.cz/?page_id=2160&lang=CZ, která také obsahuje všechny podrobnosti.


18. 2. 2021 od 15 do 19:00 živě streamujeme fyzikální přednášky a experimenty. Řeč bude o následovnících Alberta Einsteina, kvantové mechanice nebo fyzice za extrémních podmínek. Navíc nezapomeneme "uvařit" několik zábavných pokusů. K programu je možné pokládat dotazy buď už teď, nebo přímo v průběhu vysílání. Více informací a stream najdou zájemci zde.


Osm výrazných oborových institucí spojilo své síly na podporu učitelů fyziky a informatiky napříč Českou republikou a založilo Cenu Albertus. Cílem je zaměřit pozornost na inspirativní pedagogy fyziky a informatiky, kteří ve školách po celé Českérepublice probouzejí v žácích lásku k přírodním vědám, a ocenit je za každodenní práci a energii, kterou do vzdělávání přinášejí. Jistě se i na fakultních školách najde řada adeptů na toto ocenění. Více informací nalezente v přiloženém letáku nebo na webu www.albertus.cz.Starší zprávy naleznete v sekci Uskutečněné akce