Aktuality

13. února 2020 pořádá MFF UK tradiční Jeden den s fyzikou. Program začíná v 9:00 v budově Ke Karlovu 5 zajímavými experimenty, pokračuje přednáškami a odpoledními exkurzemi v budovách v Troji. Mimo jiné je připravena virtuální prohlídka laboratoře CERN. Akce je vhodná i pro nižší ročníky gymnázií, vítáni jsou jednotlivci i školní výpravy. Případné dotazy můžete zasílat na e-mail pr@mff.cuni.cz. Podrobnosti naleznou zájemci „zde“:[mff.cuni.cz/jdf].

Rádi bychom Vás informovali o blížící se každoroční fyzikální soutěži pro středoškoláky organizované studenty MFF UK – Fyziklání. Fyziklání je týmová soutěž pro až pětičlenné týmy složené ze studentů středních škol, které se snaží v časovém limitu vypočítat co nejvíce z připravených fyzikálních úloh. Letošní ročník se koná 14. února 2020 v prostorách Top Hotelu Praha. Více inormací naleznete na webových stránkách akce, kde se Vaši studenti mohou zároveň registrovat.

Ve středu 29.1.2020 se koná na MFF UK na Malé Straně Jeden den s informatikou a matematikou. Program a další informace naleznete zde.

Rádi bychom představili projekt BeInspired@ICHEP2020, který má za cíl spojení umění a přírodních věd. Bude se konat u příležitosti největší mezinárodní konference v oblasti částicové fyziky ICHEP, která se letos v létě uskuteční v Praze. Více informací k projektu naleznete zde, popř. na přiloženém letáku, či na webu akce. Na akci je třeba se přihlásit do 24. 1. 2020.

Studenti MFF UK rádi navštíví vaši školu a zájemcům z vyšších ročníků podají informace o studiu i přihlášení na školu, konkrétní informace k oborům obecná fyzika a obecná informatika a motivační část o vysokoškolské matematice z pohledu studentů. Prohlédněte si leták akce a další informace včetně kontaků a fotografií z již uskutečněného setkání.

Katedra geofyziky MFF UK nabízí studentům základních a středních škol exkurzi do seismické stanice Praha.

MFF UK nabízí studentům již od 1. ročníku možnost zapojit se do řešení Studentských fakultních grantů (SFG) a získat tak stipendium. Prohlédněte si témata SFG (s kontaktními osobami) vhodná pro studenty nižších ročníků: fyzikainformatikamatematika.

Nabídka přednášek, seminářů, témat pro SOČ a dalších aktivit pro Fakultní školy: matematikafyzikainformatikaostatní.

Nabídka dalších přednášek a seminářů: FYKOS

Starší zprávy naleznete v sekci Uskutečněné akce