Nabídka KPC pro studenty 1. ročníků

Kurz Aktivní odpočinek s dr. Hedvikou Boukalovou

Zaměříš na to, jak vyrovnat síly mezi učením a časem na odpočinek. Nemá cenu zapomenout na relaxaci jen kvůli tomu, že se přece musíš učit. Máš vždy právo na pauzu, na kino, kafe, hodinu na squashi. Existuje řada „vychytávek“, které má smysl používat.

pondělí 13.ledna 2020, 10:00 - 15:00 hod
registrace do 15. 12. 2019 na http://bit.ly/354GRmC
odkaz na stránky lektorky: https://psychologie.cz/autor/hedvika-boukalova/


Kurz Jak se učit s dr. Daliborem Špokem

Budeš hledat optimální metodu učení. Někomu vyhovuje individuální přístup, někomu spíš společné učení. Někdo musí mluvit nahlas, jiný zase malovat a podtrhávat. Zkusíš najít, co je nejlepší pro tebe.

čtvrtek 16. ledna 2020, 9:00 - 15:00 hod
Registrace do 15. 12. 2019 na http://bit.ly/33RaVld
odkaz na jeho profil: http://www.daliborspok.cz/psycholog-psychoterapeut-praha/


Pomoc studentů z vyššího ročníku

Občas je dobré si pokecat i s někým, kdo prvákem prošel. Naše parta studentů magisterského studia, Hanka za matiku, Pavel za informatiku, Dan a Daniela za fyziku fungují jak jako „přítel na telefonu“, tak osobně s tebou proberou, co je třeba. Všichni jmenování se nějakým způsobem proboxovali nástrahami bakalářského studia a řeknou ti, kde a jak má cenu zabrat a kde naopak se dá občas něco ošulit.

Kontakty:

Pro všechny další dotazy: Karolína Šolcová


Psycholožka a terapeutka Lenka Slavíková

Lenka dlouhodobě pracuje s našimi studenty, takže zná typické trable, úzkosti i radosti. Prostřednictvím UK Pointu a naší kolegyně Silvie stačí napsat, domluvit si termín pro konzultaci: silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz.

Stránka lektorky: https://www.ckp-dobrichovice.cz/member/lenka-slavikova/