Nabídka KPC pro studenty 1. ročníků

Níže uvedené kurzy probíhají v zimním semestru

Kurz Aktivní odpočinek s dr. Hedvikou Boukalovou

Zaměříš na to, jak vyrovnat síly mezi učením a časem na odpočinek. Nemá cenu zapomenout na relaxaci jen kvůli tomu, že se přece musíš učit. Máš vždy právo na pauzu, na kino, kafe, hodinu na squashi. Existuje řada „vychytávek“, které má smysl používat.

odkaz na stránky lektorky: https://psychologie.cz/autor/hedvika-boukalova/


Kurz Jak se učit s Mgr. Jakubem Švecem

Stává se Vám někdy, že se nemůžete „dokopat“ k učení? Že je toho moc a že se to přece nedá stihnout? Budete ve zkouškovém období ve velkém stresu? Efektivita učení není to, co byste chtěli?

Pak by pro Vás mohl být zajímavý kurz s Jakubem. Jeho hlavním cílem je ujasnit si, jak se učit, ale dotkneme se i toho, proč se učit, jak posilovat svou vůli, jak se „popasovat“ s chorobným odkládáním a necháváním věcí na poslední chvíli. Ukážeme si, jak funguje náš mozek a jak se učit, abychom respektovali tyto zákonitosti. Ukážeme si několik praktických typů, jak své učení „nastartovat“ a jak zařídit, aby bylo efektivní.

Kurz je prakticky orientovaný, kromě nutné teorie (proces učení) se budeme věnovat situacím z praxe účastníků. Prioritou je, aby si každý z kurzu odnesl konkrétní tipy, co (ne)dělat a jak. Po prvním setkání dostanou účastníci za úkol probrané věci aplikovat a na druhém setkání vše pak upevňujeme a vylepšujeme.

odkaz na profil lektora: https://www.cips.cvut.cz/team/mgr-et-mgr-jakub-svec


Psycholožka a terapeutka Lenka Slavíková

Lenka dlouhodobě pracuje s našimi studenty, takže zná typické trable, úzkosti i radosti. Prostřednictvím UK Pointu a naší kolegyně Silvie stačí napsat, domluvit si termín pro konzultaci: silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz.

Stránka lektorky: https://www.ckp-dobrichovice.cz/member/lenka-slavikova/