Matfyzáci opět zabodovali v Bulharsku

11. srpna 2016
Na poslední červencový týden se do bulharského Blagoevgradu sjeli studenti matematiky z celého světa, aby poměřili své síly v 23. ročníku matematické soutěže IMC 2016.

Na poslední červencový týden se do bulharského Blagoevgradu sjeli studenti matematiky z celého světa, aby poměřili své síly v 23. ročníku matematické soutěže IMC 2016. V konkurenci 72 univerzit obsadili zástupci Matfyzu celkově sedmé místo, a zajistili tak fakultě v rámci této soutěže nejlepší skóre od roku 2006.

Matfyz v letošním ročníku International Mathematics Competition for University Students (IMC) zastupovali studenti prvního a třetího ročníku Obecné matematiky Radovan ŠvarcJosef Svoboda a studenti prvních ročníků navazujících magisterských oborů Michael BílýOndřej Bartoš. Společnými silami pro MFF UK vybojovali pěkné sedmé místo, a porazili tak například i své kolegy z University of Cambridge.

Nejlepšího výsledku dosáhl Radovan Švarc s celkovým počtem 61 získaných bodů, který mezi jednotlivci obsadil 23. příčku a ze soutěže si odnesl první cenu. Na první cenu dosáhli také Michael Bílý (56 bodů) a Josef Svoboda (55 bodů). Druhou cenu potom vybojoval Ondřej Bartoš (50 bodů).

Soutěže se zúčastnilo celkem 320 studentů prvních až čtvrtých ročníků vysokých škol. Absolutními vítězi se stali zástupci Moscow Institute of Physics and Technology. Všichni účastníci se během dvou pětihodinových kol poprali s úlohami z algebry, matematické analýzy, geometrie a kombinatoriky.

Pořadatelství se stejně jako v předešlých letech ujala University College London. Hostitelskou univerzitou byla American University in Bulgaria.

– OMK –