Děkanský sportovní den 2015

11. listopadu 2015
Třetí ročník děkanského sportovního dne zahájil loňský nohejbalový medailista, děkan prof. Jan Kratochvíl. Přivítal všechny účastníky, kteří se do Sportovního centra UK v Hostivaři přišli v pondělí 9. listopadu bavit pohybem a přátelským zápolením o turnajové medaile.

Třetí ročník děkanského sportovního dne zahájil loňský nohejbalový medailista, děkan prof. Jan Kratochvíl. Přivítal všechny účastníky, kteří se do Sportovního centra UK v Hostivaři přišli v pondělí 9. listopadu bavit pohybem a přátelským zápolením o turnajové medaile.

Katedra tělesné výchovy MFF UK, pořadatel celé akce, pro tento rok připravila dvě novinky. Hráči tenisu pokřtili nafukovací tenisovou halu, která byla zkolaudována teprve před několika dny, a v programu se nově objevilo japonské umění sebeobrany aikidó. Po krátkém přiblížení hlavních principů následovala exhibice zkušených aikidistů, po které si i sami studenti vyzkoušeli, jak vypadá klasický trénink.

Hráči všech sportů se ve volných chvílích měnili ve stejně nadšené podporovatele ostatních soutěžících a uznale odměňovali vydařené zákroky. A protože šlo o sportovní den matfyzácký, našlo se mnoho drobných souvisejících vtipů – florbalového turnaje se například účastnily týmy nazvané Schrödingerovy kočky nebo Informatický zelenáči.

Výsledky turnajů děkanského sportovního dne

ŠACHY:

1. Sýkora Martin + Kika Vojtěch
  2. Chmelík František + Pešička Josef
  3. Pávková Terezie + Luboš Pick

Ani letos nechyběly sporty (zmiňované aikidó a dále fitness, kajaky a volné plavání), u kterých nebylo důležité zvítězit, ale zúčastnit se, protáhnout tělo a naučit se něco nového. Organizátoři konstatovali, že v obou skupinách sportů byly po celou dobu k vidění skvělé výkony a nadšená snaha.

Po závěrečném předání cen uzavřel sportovní den prof. Kratochvíl poděkováním a vyjádřením radosti z toho, že studenty baví jak studium, tak sport. Tomáš Jaroš z katedry tělesné výchovy pak ještě studenty pozval na nadcházející listopadové a prosincové sportovní turnaje (volejbalový, pingpongový, basketový a několik dalších).

- OMK -