CITIA Roadmap konference v Praze

6. listopadu 2015
Ve dnech 29. a 30. 10. 2015 organizoval ÚFAL MFF UK v Praze CITIA Roadmap konferenci pro Alianci konverzačních technologických inovací a Alianci pro vícejazyčné evropské technologie.

Ve dnech 29. a 30. 10. 2015 organizoval ÚFAL MFF UK v Praze CITIA Roadmap konferenci pro Alianci konverzačních technologických inovací (CITIA) a Alianci pro vícejazyčné evropské technologie (META-NET).

CITIA Roadmap poukazuje na budoucnost interakce počítač-člověk prostřednictvím automatické analýzy mluveného i psaného jazyka. To lze využít v aplikacích jako jsou umělý osobní asistent, informační systémy, telefonická centra a všechny systémy sdílené inteligence. CITIA Roadmap bude zahrnuta do Agendy jednotného vícejazyčného digitálního trhu (Multilingual DSM), který spojí evropský výzkum a inovaci v oblasti přirozeného jazyka. Diskusní panely vedli předseda CITIA Steve Renals (Univerzita v Edinburghu) a předseda výkonného výboru META-NET Jan Hajič (Univerzita Karlova v Praze).

- prof. RNDr. Jan Hajič, Dr. -