Sport na Matfyzu

31. srpna 2015
Sport má na Matfyzu velmi dlouhou tradici. První sportovní kroky se datují již od roku 1956, kdy byla ustanovena katedra tělesné výchovy MFF UK. Během její bohaté historie zde působila řada výborných pedagogů a vynikajících sportovců, kteří studenty vedli k tomu, aby byly pohybové aktivity nedílnou součástí jejich životního stylu i po ukončení studia na Matfyzu.

Katedra tělesné výchovy MFF UK si mezi jednotlivými univerzitními katedrami tělesné výchovy drží dlouhodobě významné postavení. Toho dosahuje především díky kvalitě výuky a modernímu přístupu v oblasti nových forem tělesné výchovy a sportu. Za všechny význačné osobnosti, které na katedře působily, jmenujme doc. Augustina Čápa, dr. Jiřího Adamíru, dr. Jiřího Mašína, Zdeňka Malého a Dušana Šulce.

Vedení fakulty sportovní aktivity podporuje a ctí myšlenku, že úspěšný student Matfyzu by měl být zdatný nejen po stránce odborné, ale také po stránce fyzické, která mu napomůže udržet si psychickou pohodu, úspěšně překonávat řadu obtížných studijních úkolů a dobře zvládat stresové situace.

Sport na Matfyzu

Příležitosti ke sportování jsou pro studenty i zaměstnance fakulty skutečně různorodé. Kromě semestrální výuky pořádá katedra letní a zimní sportovní kurzy, kde si můžete vyzkoušet řadu více i méně tradičních sportovních her, vodní sporty, windsurfing, poznat krásu turistiky i cykloturistiky. V zimě je pak v nabídce několik tuzemských i zahraničních kurzů sjezdového lyžování, snowboardingu a běžeckého lyžování.

Pokračování článku čtěte na Matfyz.cz

- Tomáš Jaroš, Jan Schwarzer -