Matematický WDS s překvapením

15. června 2015
Program letošního WDS-M, který proběhl historicky podruhé, obohatila nečekaná návštěva brazilského matematika Artura Avily.

V pondělí 8. června se v karlínské posluchárně K1 konal Week of Doctoral Students of the School of Mathematics (WDS-M 2015). Tato studentská vědecká konference proběhla už podruhé jako samostatná odnož tradičního matematicko-fyzikálního (nyní již jen fyzikálního) WDS s dlouhou, čtyřiadvacetiletou tradicí.

Na celodenní matematické akci se představilo celkem 16 studentů matematických doktorských oborů, kteří v 25 minutových anglicky pronesených referátech představili výsledky své dosavadní práce.

Celá akce vyvrcholila nečekaným překvapením – v publiku se objevil Artur Avila, první brazilský držitel Fieldsovy medaile z r. 2014. Zajímal ho nejen charakter akce, ale také systém postgraduálního studia na fakultě.

Podrobnější zprávu si můžete přečíst na serveru matfyz.cz.

- doc. Mirko Rokyta -