S Matfyzem je věda hrou

1. června 2015
Letošní Vědohraní, unikátní den dětí s vědeckou tematikou, opět přivítal stovky dětí z celé republiky.

Letošní Vědohraní, unikátní den dětí s vědeckou tematikou, opět přivítal stovky žáků, studentů a učitelů ze škol celé republiky.

Během pár hodin se areál v Troji přeměnil k dětskému obrazu. Oproti jindy klidnému provozu zadumaných pochodů vědeckých pracovníků se chodby zaskvěly hemžením růžových bundiček a halasných nájezdů na jednotlivé didaktické atrakce.

Pečlivě připravené fyzikální, informatické a matematické radovánky daly dětem zapomenout na nepříjemnou pachuť technických předmětů a během dvou okruhů provázejících budovou pokládaly našim pracovníkům zvídavé a záludné otázky.

Mezi každoroční trháky patří Show s tekutým dusíkem a Hrátky s optikou. Obě přednáškové auly se změnily na stadionové kotle plné náctiletých vědychtivých rowdies. Vzduchem létaly světelné paprsky a dusíkový kouř studil ty nejzvědavější nosánky v prvních řadách. Když někdo otevřel dveře a vpustil do narvaného sálu světlo, byla mu do tváře nemilosrdně vmetena sborová fistule: „Zavři!“ s výhružným stínem malé zaťaté pěstičky v temném rohu auly.

Vědohraní letos opět potvrdilo, že o akce vědeckého typu je mezi dětmi zájem, a co víc, že mají velký smysl! Málokdo umí tak láskyplně a trpělivě pomocí názorných ukázek vysvětlit těkavému dítěti, co znamená chápat svět kolem sebe, jako odborníci z Matfyzu, kteří tuto událost připravují pro veřejnost každým rokem. Přijďte se podívat příští rok, a zažijte tuto neopakovatelnou atmosféru na vlastní kůži se svými dětmi.

Svěřte své děti do rukou odborníků!

- OMK -