Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů 2015

13. dubna 2015
Informační, poradenské a sociální centrum Univerzity Karlovy uspořádalo v sobotu 11. dubna v historických prostorách Karolina Festival absolventů a Den celoživotního vzdělávání. Akce představila širokou nabídku zájmových a profesních vzdělávacích kurzů, které jednotlivé fakulty UK aktuálně nabízejí.

Všechny fakulty byly zastoupeny vlastním stánkem, na kterém prezentovaly nabídku pořádaných kurzů. Kromě aktuální nabídky se návštěvníci mohli seznámit také s formami spolupráce s absolventy. Velký zájem vzbudily například expozice lékařských fakult, které nabízely možnost nechat si změřit tlak nebo vyzkoušet si první pomoc na figuríně. U stánku MFF UK měl velký úspěch žonglér a matematik Michal Zamboj, který hbitou produkcí poutal pozornost jak starších, tak i mladších návštěvníků.

MFF UK se na programu podílela devadesátiminutovým blokem přednášek, které proběhly v Malém sále Křížové chodby. Vystoupil dr. Zdeněk Halas s tématem „Jaro, léto, podzim, zima – funkce sinus je vždy prima“, Mgr. Michal Zamboj s „Matematikou žonglování“ a doc. Martin Šolc s přednáškou „Exoplanety – jak se hledají planety podobné Zemi“. V rámci hlavní části programu návštěvníci vyslechli také dr. Michala Žáka z katedry fyziky atmosféry MFF UK a jeho přednášku „Proč nejsou předpovědi počasí přesné?“

Krátký rozhovor s jednou z prvních absolventek fakulty, paní Pavlou Perglerovou, si můžete přečíst na Matfyz.cz

Reportáž ze Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů

- OMK -