Přilétá další Náboj

6. února 2015
Další ročník matematické soutěže Náboj se blíží. Registrace se otevírá 9. února.

Další ročník matematické soutěže Náboj se blíží. Registrace se otevírá 9. února.

Loňský ročník soutěže byl mimořádně úspěšný. Zúčastnilo se jej celkem 338 pětičlenných týmů, které se utkaly v šesti evropských městech současně. V Praze soutěžilo 128 týmů, další pak v Opavě, Bratislavě, Košicích a v německém Pasově a finském Oulu. Náboj tak dostál pověsti skutečně mezinárodní soutěže.

Také letošní ročník proběhne v podobném duchu. Je pravděpodobné, že počet účastníků ještě vzroste. Středoškoláci se mohou tentokrát zúčastnit v Praze, Opavě, Bratislavě, Košicích, Pasově, Linci, Krakově a Budapešti. Letošní klání proběhne 13. března. Ačkoli jde o matematickou soutěž, o dramatické okamžiky a taktizování nebude během dvouhodinového poměřování sil stovek týmů jistě nouze.

Přihlásit se může prakticky libovlný středoškolský tým. Registrace se otevírá 9. února, podrobnosti naleznete na webu soutěže.

- OMK -