Big Blue Event u IBM

24. října 2013
Více než čtyřicet studentů MFF UK zamířilo v pátek 18. října 2013 do pražské centrály IBM. Pro návštěvníky byla připravena prezentace širokého spektra spolupráce.

Studenti se mohou zapojit do „internshipů“ a trainee programů, které probíhají během celého kalendářního roku. Jejich náplní může být například zpracování záznamů v agendě Big Data, Enterprise Content Management, rozvoj IBM Connections, interní formy podnikové sociální sítě, či rozvoj projektů v oblasti rozpoznávání hlasu, tzv. Watson Research. IBM rovněž připravuje pro zájemce program podpory rozvoje vlastních start-up projektů.

V rámci Big Blue Event bylo kromě odborného programu možné nahlédnout do kanceláří firmy či si vyzkoušet služby kariérní poradny. Ohlasy ze strany zaměstnanců firmy i studentů byly pozitivní. Jak zaznělo z úst organizátorů z IBM: „Lidé z MFF jsou chytří, hledají nová řešení a umí vytřít zrak businessu.“

Přihlášky do právě otevřeného programu stáží lze podávat do 10. listopadu 2013 prostřednictvím formuláře internship, nabídka je případně k dispozici také na stránce Career Marketu.

- ks -