Střídání stráží na Albeři

5. září 2013
Budoucí informatici a učitelé vystřídali fyziky. Úvodní soustředění studentů prvního ročníku MFF UK vstoupilo do své druhé třetiny. Letošní Albeř tradičně prověřuje nejen duševní, ale i fyzické dovednosti.

Pro zhruba stovku studentů fyziky se program letošní Albeře uzavřel ve středu v poledne vyhlášením výsledků testů a symbolickým oceněním nejlepších frekventatů kurzů. Setkání moderoval prof. Luboš Pick. Na rozloučenou fyzikům zamávaly nesmělé sluneční paprsky, snad aby vzpomínka na Albeř nezůstala zahalená do chladu a občasného mrholení.

Krok za krokem teď projdou stejným programem včetně zápisu studenti informatiky a učitelství. Ti se na velké louce střediska Albeř sešli hned odpoledne, aby získali základní informace. Čeká je nejen prověřování sportovní zdatnosti a znalostí jazyků či matematiky, ale také informační setkání o organizaci studia nebo zázemí, které jim dává škola k dispozici. K hlavním bodům programu patří besedy s oborovými proděkany a večerní beseda s děkanem fakulty prof. Janem Kratochvílem. Tu doplňuje koncert heavy mental countryové kapely Humbuk.

Uvidíme, jaké dotazy si pro děkana fakulty připraví nový turnus. Fyziky mimo jiné zajímalo, jaký plat má doktorand na fakultě, jaký význam přisuzuje děkan příkazu GOTO nebo jaká je jeho oblíbená značka piva.

Druhý cyklus přípravného soustředění začal, nad Albeř zřejmě dorazila tlaková výše a teplota ve stanech se zdá být konečně příjemná.

Poslední turnus letošní Albeře hostil studenty matematiky. Čekal na ně opět program plný sportovních aktivit a testování znalostí, který začal v průběhu druhého zářijového víkendu. Počasí se ustálilo na přijatelné úrovni a studenti znovu začali objevovat skutečný obsah sousloví přípravné soustředění.

V mezičase už byly zveřejněny výsledky některých testů, které jsou k dispozici na stránkách fakulty. Albeř čeká na všechny zase za rok. A bude sice trochu podobná, ale určitě znovu zajímavá přítomností nových studentů.

- OMK -